Co należy wiedzieć o leczeniu kanałowym?

Leczenie kanałowe, zwane również leczeniem endodontycznym, jest konieczne, gdy długotrwała nieleczona próchnica prowadzi do nieodwracalnego zapalenia miazgi. Leczenie Kanałowe Kraków było kiedyś o wiele bardziej skomplikowane niż obecnie.

Kto powinien leczyć zęby za pomocą leczenia kanałowego?

Nieleczone ubytki wnikają w głębsze warstwy zęba. Po pierwsze, próchnica atakuje zębinę, aby z czasem dotrzeć do miazgi. Bakterie powodują zapalenie tej części zęba. W przypadku ostrego zapalenia bóle są bardzo silne. Jeśli nie rozpoczniesz leczenia na tym etapie, zapalenie miazgi może stać się martwicą lub nawet zgorzeliną stomatologiczną. Bakterie zniszczą wierzchołek zęba i przedostaną się do otaczających tkanek. Następnie rozwija się ostre lub przewlekłe zapalenie. Nieleczone zapalenie przyzębia może powodować zapalenie okostnej i ropnie podśluzówkowe.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Na początku należy wziąć pod uwagę, że cena leczenia endodontycznego wzrasta wraz z liczbą leczonych kanałów. Dlatego leczenie kanałowe zębów jednokorzeniowych jest tańsze niż leczenie zębów większą ilością kanałów, takich jak kanały przedtrzonowe oraz dolne i górne trzonowe. Ceny zależą również od doświadczenia lekarza przeprowadzającego zabieg i stosowanej przy nich technologii. W większości przypadków za leczenie kanałowe pojedynczego zęba kanału korzeniowego należy zapłacić od 450 zł, dwa kanały do 600 zł, a trzy kanały nawet do 800 zł.

Jaki jest sposób leczenia?

Leczenie Kanałowe Kraków wymaga silnego znieczulenia miejscowego. Aby zapewnić dokładność, wszystkie zabiegi wykonywane są pod mikroskopem. Mikroskop pozwala na oczyszczenie pozostałości tkanek i bakterii oraz wypełnienie wszystkich kanałów stomatologicznych na całej ich długości. Po usunięciu zainfekowanej miazgi, prawidłowym utworzeniu kanałów, ich oczyszczeniu i dokładnym osuszeniu, dentysta szczelnie zamyka kanały przy użyciu materiału wypełniającego, tj. biokompatybilnej gutaperki. Wszystko odbywa się pod kontrolą zdjęć rentgenowskich wykonanych cyfrowo.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *